Garanti Prosedürü

1. Süet ve Kumaslarda ürün adi, renk kodu, metraj bilgileri disinda üretim numarasini belirten ("Batch" veya "Lot") numaralari da bulunur. Farkli üretim no’lu rulolarin renklerinde ton farkliliklari olusabilir. Bu nedenle aldiginiz ürünlerin batch numaralarinin ayni olmasina dikkat ediniz ve ihtiyacinizi bir seferde satin aliniz. Daha sonraki ihtiyaçlariniz için rulodaki etiketi saklayiniz. Ancak firmamizin daha sonraki alimlarinizda ayni batch numarasindan temin etme garantisi bulunmamaktadir.

2. Süet ve Kumas imalat hatalarina karsi firmamizin garantisi altindadir. Yerinde uygulanmis ürünlerde hata tespit edilmesi halinde, açilmis ve uygulanmis 10 mt’den fazlasi garanti kapsaminin disindadir. Bu nedenle ürünlerin en fazla 10’ar metrelik gruplar halinde kesilip uygulanmasi, kontrol edilmesi, eger hata varsa uygulamanin durdurulmasi ve geriye kalan açilmamis ürünlerin iade edilmesi gerekmektedir. Renk ve desen farkliliklari ile üretimdeki hatalar veya ürünün özürlü olmasi durumunda, ürünün stokta bulunmasi kosulu ile yenisi ile aksi halde begenilen bir baska ürün ile degistirilir. Bu durumda eski ve yeni ürün arasinda fiyat farki varsa (+) veya (-) olarak müsteri cari hesabina yansitilir.

3. Uygulama sirasinda zemin hazirligindan kaynaklanan hatalar hariç olmak üzere, yukarida izah edildigi gibi yapilan uygulama da firmamizca garanti edilmektedir. Bunun disindaki uygulama hatalarindan firmamiz sorumlu degildir.

4. Genel uygulama detaylari ve ürünün türü ve tiplerine bagli olarak bir takim uygulama farkliliklari kullanim kilavuzlarinda belirtilmistir. Aldiginiz ürünlerin uygulama türlerini, kullanim kilavuzlarindan inceleyebilirsiniz. Uygulamalarin bu hususlara göre yapilmasi gerekmektedir. Bunun disindaki uygulama yöntemleri veya yanlis uygulama tip seçimleri, istenen görüntüyü saglayamadigi gibi bazi ürünler de, ton farkliliklarina ve görünüm bozukluklarina neden olacagindan garanti kapsaminin disindadir.

5. Satin aldiginiz ürün ile ilgili tüm özellikler bakim ve kullanim talimatlari içerisinde yer almaktadir. UYGULAMA ÖNCESI BU ÖZELLIKLERE DIKKAT EDILMESI GEREKMEKTEDIR.

6. Ürüne yapilacak olan uygulamalardan satin alan müsteri sorumludur. Bu nedenle uygulama yaptiracaginiz kisilere garanti ve kullanim kilavuzunu okutunuz.

7. Uygulama fazlasi ürünler ambalaji açilmamis, yeniden satilabilir durumda olmak kaydi ile satis tarihinden itibaren 15 gün içinde satis fisi veya faturasi ibraz edilmek sarti ile iade edilebilir. Bunun disinda iade ve degisim kabul edilmez. Stok harici özel siparisle getirilen ürünlerde uygulama fazlasi iade kabul edilmez.

8. Alis tarihinden itibaren iki (2) yil içinde kumaslarimizda ortaya çikabilecek sorunlar için alis belgesi ve hatali kumasin firmamiza gönderilmesi gerekir. Söz konusu ürünler fabrikamizdaki laboratuvarlarda ve müsteri iliskileri merkezimizde incelemeye alinir. Yapilan inceleme sonucu hatanin üretimden kaynaklandiginin tespit edilmesi durumunda firmamizin sikayet degerlendirme süreci baslatilir. Müsterinin kullanim hatasindan dogan bir bozulma söz konusu ise, müsteri bu konuda bilgilendirilir.

9. Kullanim talimatlarina uygun olarak kullanilmayan ürünler garanti kapsamina girmez. ğ